• Pts – Cts:08:00 – 18:00
 • +90 212 438 42 06
 • info@taksimdanismanlik.com
 • Yeşil Mutabakat Uyum Danışmanlığı

  Yeşil Mutabakat uyum danışmanlığı, AB Yeşil Anlaşması’ndan etkilenecek firmaların aldığı bir hizmettir. Bilindiği üzere AB, Yeşil Mutabakat (Green Deal) ile iklim krizi ile mücadele konusunda çok önemli ve kapsamlı bir eylem başlatmıştır. 2050’ye kadar Avrupa’nın karbon nötr olmasını hedefleyen bu proje içerisinde çevre, iklim, ekonomi, tarım, endüstri, yatırım ve daha birçok konuyla ilgili önemli çalışmalar yer almaktadır. Yeşil Mutabakat uyum danışmanlığı da mutabakattan etkilenecek firmaların yeni düzene hazırlanmasını sağlamakta ve şirketleri bu konuda doğru adımlar atmaya teşvik etmektedir.

  Yeşil Mutabakat, tekstil, otomotiv, kimya, inşaat, beyaz eşya ve daha birçok sektörde faaliyet gösteren kamu ve özel sektör şirketlerini çok yakından etkileyecektir. Bundan sonra kendi pazarına girecek ürünlerin mutabakata uygun olmasını isteyen AB, özellikle sınırda karbon düzenlemesi ile ürünler için içerisindeki karbon miktarı kadar ek vergi getirecektir. Bu durum, şirketlerin üretim, tasarım, satın alma, tedarik zinciri gibi konulardaki alışkanlıklarını değiştirmesini gerektirmektedir. Şirketler, yeşil dünya düzenine adapte olmak için artık ekolojik ve dijital bir dönüşüm gerçekleştirmek  zorundadır. Yeşil Mutabakat uyum danışmanlığı da şirketlerin bu süreçteki en önemli yol haritası niteliğindedir. Danışmanlık hizmetini alan şirketler, Yeşil Mutabakat’a hızlı bir şekilde uyum sağlayabilecek; rakiplerinin önüne geçerek faaliyet gösterdiği sektör için AB’deki pazar payını sürdürülebilir bir şekilde artırabilecektir.

  Yeşil Mutabakat Uyum Danışmanlığı

  AB yönetimi, yeni düzene hızlı ve adil bir geçiş sağlamak için şirketlere ve ülkelere teknik ve ekonomik destekler sağlayacağını açıklamıştır. Bunun yanı sıra, Horizon 2020 (Ufuk 2020) kapsamında Avrupa Yeşil Mutabakat çağrısı da yayınlanmıştır. Yeşil Mutabakat uyum danışmanlığı, şirketlerin mutabakata uygun projeler geliştirmesi ve AB’nin vereceği desteklerden faydalanması için ihtiyaç duyduğu bilgilere erişmesini de kolaylaştırmaktadır.

  Yeşil Mutabakat Uyum Danışmanlığı’nın Faydaları

  Yeşil Mutabakat uyum danışmanlığı hizmeti alan şirketler;

  • faaliyet gösterdiği sektör ve diğer alanlardaki gelişmeleri yakından takip edebilir,
  • ürün veya hizmet özelinde veya kurumsal ölçekte karbon ayak izini hesaplayabilir,
  • karbon emisyon maliyetlerini analiz edebilir ve sınırda karbon düzenlemelerine daha hızlı adapte olabilir,
  • yapacağı yeni yatırımların Yeşil Mutabakat’a uygun olmasını sağlayabilir,
  • Mutabakat hedefleri çerçevesinde atıklarını sürdürülebilir bir şekilde azaltabilir; bunun için etkin bir atık yönetim politikası oluşturabilir,
  • enerji üretiminde ve kullanımda temiz enerji kaynaklarından nasıl faydalanacağını öğrenebilir,
  • ürün tasarımında çevreci ve geri dönüştürülebilir malzemelere geçiş yapabilir,
  • Avrupa Yeşil Mutabakat çağrısı gibi proje çağrıları için doğru projeler hazırlayabilir, teşviklerden faydalanabilir.

  Yeşil Mutabakat Uyum Danışmanlığı İçin Taksim Danışmanlık Yanınızda!

  Taksim Danışmanlık Hizmetleri olarak kurumların Yeşil Mutabakat’a uyum sürecini hızlı ve kolay hale getiriyoruz. Şirketlerin faaliyetlerini mutabakata uygun şekilde düzenlemesine yardımcı oluyor, mevcut ve gelecekteki gelişmelere sektördeki rakiplerinden daha önce adapte olmasını sağlıyoruz. Yeşil projeler hazırlaması ve teşviklerden faydalanması için doğru yönlendirmelerde bulunuyoruz. Mutabakat kapsamında, kurumsal karbon ayak izlerini ve karbon maliyetlerini hesaplamaları, yeşil yatırımlara yönelmeleri ve kurumsal sürdürülebilirlik politikaları geliştirmeleri için kapsamlı destekler sunuyoruz.

  Call Now Button